Najnowsze porady

Dlaczego warto inwestować w ubezpieczenie AC samochodów firmowych

RS4726_166618110Jak wiadomo ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, lecz coraz więcej osób decyduje się na wykupienie auto casco dla aut firmowych. Dlaczego jest to korzystne rozwiązanie i od czego nas chroni?

Ubezpieczenie AC ma wiele zalet

Przedsiębiorca, który posiada firmowe samochody, dla własnego komfortu powinien zainwestować w tego typu ubezpieczenie. Pierwszym aspektem do rozważenia jest możliwość innego rozliczenia wydatków przeznaczonych na samochód. Drugim, ważnym dla osób, które inwestują w samochody używane jest wliczenie do kosztów wydatków, które spadły na nas po remontach powypadkowych. Bez znaczenia pozostaje to, kto był sprawcą i jaka była przyczyna. Mając ubezpieczenie AC do kosztów zaliczyć można także bieżące naprawy. Przydatne informacje na temat ubezpieczania samochodów firmowych można znaleźć w artykule: http://e-prawnik.pl/artykuly/prawo-spolek/samochod-trzeba-ubezpieczyc-rodzaje-ubezpieczen-dla-samochodu-firmowego.html

 Co obejmuje polisa AC?

Przede wszystkim warto podkreślić, że ubezpieczenie AC chroni majątek ubezpieczonego od takich sytuacji jak: kradzież pojazdu, uszkodzenie lub zniszczenie. Aby polisa obejmowała wyżej wymienione zdarzenia, musi do tego dojść w takich okolicznościach, w których właściciel (gdyby nie posiadał ubezpieczenia AC) był zmuszony do pokrycia kosztów naprawy na własną rękę. Wariantów AC jest wiele, lecz najlepsze obejmować będzie sytuacje takie jak: zniszczenie pojazdu, zdarzenia losowe np. zatopienie, pożar, zderzenie się pojazdów, kradzież samochodu lub części jego wyposażenia i wiele innych. Może warto ubezpieczyć swój samochód i ponosić jak najmniej kosztów w razie wypadku.

 Czy da się zmniejszyć koszty Autocasco?

Owszem, da się poprzez korzystne rozwiązania, które proponują nam firmy. Nie zawsze jest tak, że gdy ktoś proponuje nam atrakcyjny pakiet, chce na nas zarobić. Jeśli firma ubezpieczeniowa ma w ofercie pakiet, w skład którego wchodzi ubezpieczenie AC i OC, warto się nad nim zastanowić, gdyż daje to możliwość podpisania obydwu umów i obniżenie kosztów. W przypadku dwóch umów podpisywanych osobno płacimy więcej. Dla osób, które dużo podróżują po świecie, korzystnym rozwiązaniem będzie połączenie umowy assistance z AC. Co daje możliwość skorzystania z pomocy podczas awarii samochodu oraz nieplanowanego noclegu z powodu większych uszkodzeń pojazdu.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

06:44 | przez Tomek