Najnowsze porady

Ubezpieczenie OC/AC – czym się kierować?

Według polskiego prawa każdy kierowca pojazdu mechanicznego uczestniczącego w ruchu drogowym zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia OC. Rynek jednak proponuje tak wiele rozwiązań, że nie zawsze wybór tego odpowiedniego jest prosty. Jak nie zagubić się w gąszczu ofert i na co zwrócić uwagę?

Pozornie takie same

To jak powinno wyglądać ubezpieczenie OC/AC jest określone przez ustawę uchwaloną przez sejm. Oznacza to, że istnieje pewien pakiet podstawowych świadczeń, które klient musi otrzymać od firmy ubezpieczeniowej. Są to gwarantowane świadczenia od których żadne towarzystwo oferujące ubezpieczenia samochodowe nie może robić wyjątku. Na całe szczęście różne firmy rozszerzają pakiet swoich usług tak, aby ich produkty były jak najbardziej atrakcyjne. Trzeba tylko dobrze poszukać.

Dodatkowe usługi

Tym, na co warto zwrócić uwagę są właśnie bonusy oferowane przez poszczególne towarzystwa. To właśnie one bardzo często przeważają na korzyść konkretnego produktu. Zazwyczaj jest to możliwość ubezpieczenia szyb, usługa wymiany koła lub dodatkowa polisa na wypadek pożaru lub naturalnych zjawisk takich jak grad czy powódź. Ze względu na tego typu dodatki warto przyjrzeć się dokładnie ofertom firm sprzedającym polisy ubezpieczeniowe OC/AC. Czasami można trafić na naprawdę na ciekawe okazje.

Drogocenne porównywarki

Aby nie zagubić się w ubezpieczeniowym gąszczu ofert warto skorzystać z jednej z wielu dostępnych w Internecie porównywa rek. Po prowadzeniu podstawowych danych dotyczących polisy system wyświetli wszystkie oferty i pomoże wybrać tą najkorzystniejszą. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie spada ryzyko przeoczenia atrakcyjnej okazji i wybranie czegoś, co nie do końca będzie spełniać wymagania klienta.

Przede wszystkim czujność!

Jak w każdej sytuacji, gdy trzeba coś od kogoś kupić zalecamy jednak przede wszystkim rozwagę. Dokładnie czytanie ofert oraz dociekliwość to podstawowe cechy, którymi powinien wykazywać się potencjalny klient. Bez tego nie pomoże nawet najlepsza porównywarka ubezpieczeń.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

10:22 | przez Tomek