Najnowsze porady

Porady Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego kierowcy – ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych z 22 maja 2003 roku reguluje także zakres ochrony i minimalną wysokość sumy ubezpieczenia. Narzucenie jej kształtu jest dla kierowców korzystne – każda oferta spełnia bowiem ich wymagania, a TU zmuszone są do konkurowania ze sobą niemal wyłącznie za pomocą ceny polisy. Czy jednak każde OC będzie takie samo?

Read More14 października 2015 09:38 - Posted by Tomek

Sprowadzanie samochodu używanego z Wielkiej Brytanii ma wiele zalet – z uwagi na specyfikę rynku są one zwykle znacznie tańsze od swoich odpowiedników z kontynentu, a od 15 sierpnia znacznie złagodzono ustawowe wymogi dotyczące niezbędnych do rejestracji takiego pojazdu przeróbek. Jak jednak wygląda kwestia ubezpieczenia takiego samochodu? Jak „angliki” traktowane są przez towarzystwa ubezpieczeniowe?

Read More18 września 2015 10:33 - Posted by Tomek

Według polskiego prawa każdy kierowca pojazdu mechanicznego uczestniczącego w ruchu drogowym zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia OC. Rynek jednak proponuje tak wiele rozwiązań, że nie zawsze wybór tego odpowiedniego jest prosty. Jak nie zagubić się w gąszczu ofert i na co zwrócić uwagę?

Pozornie takie same

To jak powinno wyglądać ubezpieczenie OC/AC jest określone przez ustawę uchwaloną przez sejm. Oznacza to, że istnieje pewien pakiet podstawowych świadczeń, które klient musi otrzymać od firmy ubezpieczeniowej. Są to gwarantowane świadczenia od których żadne towarzystwo oferujące ubezpieczenia samochodowe nie może robić wyjątku. Na całe szczęście różne firmy rozszerzają pakiet swoich usług tak, aby ich produkty były jak najbardziej atrakcyjne. Trzeba tylko dobrze poszukać.

Read More23 kwietnia 2015 10:22 - Posted by Tomek

 RS4189_dreamstime_4756274Wielu z nas już zaplanowało tegoroczne wakacje. Niektórzy wybierają zorganizowane wycieczki, inni decydują się na spędzenie urlopu w kraju. Są też tacy, którzy wybierają się na zagraniczne wakacje na własną rękę – swoim samochodem. O czym warto pamiętać, planując taką podróż?

Read More27 czerwca 2014 06:39 - Posted by Tomek

kolizjaWypadek na drodze może przydarzyć się każdemu, niezależnie od stażu za kółkiem. Nie jest powiedziane, że sprawcą musisz być akurat Ty. Wracasz sobie spokojnie z pracy, za oknem już ciemno, pogoda również nie dopisuje… chwila nieuwagi ze strony kierowcy, który powinien ustąpić Ci pierwszeństwa i kolizja gotowa. Nie będziemy wnikać w tłumaczenia sprawy wypadku, wiadomo, że wina ewidentnie należy do niego. Problem jest taki, że kierowca nie posiada ważnego ubezpieczenia OC. Co teraz?

Read More11 lutego 2014 07:33 - Posted by Tomek