Najnowsze porady

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – Erasmus

Niektóre uczelnie wymagają od studentów, wyjeżdżających za granicę, w ramach programu Erasmus, dodatkowego ubezpieczenia. Najczęściej jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jakie ubezpieczenie jest najbardziej odpowiednie dla studenta?

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę a EKUZ

Wybierając się na Erasmusa i wybierając ubezpieczenie na wyjazd za granicę, musisz pamiętać, że ubezpieczenie EKUZ to nie jest to samo, co ubezpieczenie NNW. To pierwsze jest po prostu dowodem ubezpieczenia w NFZ, który pozwoli Ci uzyskać darmową pomoc medyczną w krajach Unii Europejskiej. Dodatkowe ubezpieczenie, które jest obowiązkowe, czyli NNW, jest odrębną kwestią. Możesz je wykupić w większości towarzystw ubezpieczeniowych lub po prostu zaopatrzyć się w kartę studencką. Które ubezpieczenie będzie dla Ciebie najlepsze?

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – karty EURO26 i ISIC

Wykupienie karty studenckiej jest najpopularniejszą formą ubezpieczenia. Karta EURO26 bądź ISIC daje przede wszystkim ubezpieczenie zapewniające ochronę poza granicami Polski, a oprócz tego jest także międzynarodowym poświadczeniem Twojego statusu klienta i staje się przepustką do otrzymywania wszelkich zniżek wiążących się z tym stanem.

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – jakie koszty?

Karta EURO26 World, która zapewnia ubezpieczenie nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie (z wyjątkiem USA i Kanady), kosztuje 73 zł, a jej ważność z reguły wynosi rok. Ubezpieczenia, jakie wchodzą w jej skład, to: NNW, OC, KL, ASS.

Karta ISIC z ubezpieczeniem obowiązującym w Polsce i na świecie ( z wyjątkiem USA, Kanady, Australii i Japonii)i kosztuje 79 zł. Ubezpieczenie ISIC jest ważne maksymalnie 16 miesięcy. Ubezpieczenie, jakie wchodzą w jego skład, to: NNW i KL.

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – którą kartę wybrać?

Zaopatrzenie się, w którąś z powyższych kart to bardzo dobra decyzja, nawet jeśli uczelnia tego od Ciebie nie wymaga. Karta studencka, poza tym, że zapewni Ci ubezpieczenie, zapewni również zniżki. Decyzja o tym, którą kartę warto wybrać, zależy w głównej mierze od miejsca, do którego się wybierasz. Zanim więc dokonasz zakupu, sprawdź, która karta zapewni Ci więcej zniżek w miejscu, do którego się udajesz.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

23:22 | przez Tomek