Najnowsze porady

Telematyka – nowa metoda badawcza w Link4

Telematyka to rozwiązanie przyczyniające się do umożliwienia przewidywania składki OC. Co wprowadzenie telematyki oznacza dla klientów Link4?

Link4 i telematyka – jakie będą korzyści?

Telematyka pozwala obserwować szereg parametrów związanych z używaniem pojazdu, np.: przyśpieszenie, hamowanie, prędkość i wiele innych wartości, które można uzyskać z komputera pokładowego w pojeździe. Dzięki telematyce możliwe jest określanie profili kierowców i określanie jak daleko dany kierowca jest od wzorcowego profilu kierowcy. Telematyka może pomagać również kierowcom kontrolować lepiej spalanie paliwa przez samochód lub może być narzędziem pomocnym dla pracodawcy w zakresie efektywności realizacji zadań sprzedażowych.

Co wykorzystanie tematyki oznacza dla Link4?

W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych telematyka może być wykorzystywana jako jedno z narzędzi oceny, kontroli i ograniczania ryzyka. Dla klientów, którzy będą chcieli skorzystać z rozwiązań telematycznych, może to oznaczać niższe koszty eksploatacji pojazdu – w szczególności zużycie paliwa, bezpieczniejszy styl jazdy niższy koszt polisy oraz większe bezpieczeństwo poprzez system e-call. Dla ubezpieczyciela będzie to klient, który jest bardziej przewidywalny.

Link4 i telematyka – jaka będzie przyszłość tej nauki?

Telematyka w ubezpieczeniach to stosunkowo nowy temat. Dane, jakie są zdobywane dzięki tej nauce, będą analizowane przez matematyków ubezpieczeniowych. Aktuariusze obliczają ryzyko wystąpienia szkód i zajmują się wykorzystywaniem danych do przewidywania wystąpienia ryzyka kolizji. Telematyka jest stosunkowo nową dziedziną nauki i można się spodziewać, że w ciągu kilku lat nastąpi specjalizacja tego zagadnienia i oprócz matematyków ubezpieczeniowych także inne osoby zaczną wykorzystywać potencjał tej nauki.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

16:09 | przez Tomek