Najnowsze porady

Samochodem na zagraniczny urlop

 RS4189_dreamstime_4756274Wielu z nas już zaplanowało tegoroczne wakacje. Niektórzy wybierają zorganizowane wycieczki, inni decydują się na spędzenie urlopu w kraju. Są też tacy, którzy wybierają się na zagraniczne wakacje na własną rękę – swoim samochodem. O czym warto pamiętać, planując taką podróż? Przygotowania

 Przed rozpoczęciem podróży należy dokonać gruntownego przygotowania. Dokładnie sprawdźmy techniczny stan pojazdu, gdyż naprawianie usterek w zagranicznych zakładach może okazać się bardzo drogie. Skompletujmy też podręczny zestaw naprawczy – niezbędne narzędzia, zapasowe koło i żarówki. Warto kupić też kamizelkę odblaskową i apteczkę, która choć niewymagana, może okazać się przydatna. Poczytaj również o przepisach drogowych obowiązujących nie tylko w kraju, do którego się udajesz, ale też we wszystkich, przez które będziesz przejeżdżać. Niedostosowanie się do nich może oznaczać naprawdę surowe kary.

Więcej informacji o tym, jak przygotować się do podróży zagranicznej autem można przeczytać na:http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/samochodem-za-granice-radzimy-jak-przygotowac-sie-do-wyjazdu/2xzqd

 Przezorny zawsze ubezpieczony

 Koniecznie pamiętaj o wykupieniu odpowiednich ubezpieczeń. W krajach Unii Europejskiej wystarczy co prawda ubezpieczenie OC, ale poza jej granicami należy już wykupić Zieloną Kartę. Ochroni nas ona przed konsekwencjami wypadków spowodowanych przez nas za granicą. Niezbędne jest także ubezpieczenie AC, które możemy wykupić lub po prostu rozszerzyć aktualnie posiadane np. na Europę. W ten sposób uzyskamy odszkodowanie także wtedy, gdy auto ulegnie zniszczeniu podczas kolizji, do której nie doszło z naszej winy. Rozszerzone ubezpieczenie AC obejmuje odszkodowania z tytułu innych zdarzeń, takich jak pożar lub kradzież. Na koniec warto rozważyć wykupienie tzw. Assistance, które przydaje się w sytuacjach wszelkich usterek i innych tego rodzaju problemów napotkanych w trakcie podróży. W obcym kraju zdecydowanie trudniej jest uzyskać pomoc na własną rękę – wykupując ten pakiet możemy być spokojni, gdyż w razie kłopotów ubezpieczyciel zapewni nam odpowiednie wsparcie.

 Dzięki gruntownemu przygotowaniu nasza podróż przebiegnie komfortowo i bez stresów, a w razie problemów na pewno uzyskamy natychmiastową pomoc. Pozostaje więc tylko cieszyć się zasłużonym urlopem i odkrywać świat tak, jak się lubi.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

06:39 | przez Tomek