Najnowsze porady

Samochód – nowy czy używany?

Kiedy przychodzi czas na wymianę starego samochodu na nowy, stajemy przed niełatwą decyzją: kupić auto nowe czy używane? Poniższa infografika przedstawia główne wady i zalety obydwu rozwiązań i pomoże w dokonaniu wyboru.

Samochód używany wiąże się z pewnością z niższą ceną zakupu, co dla wielu osób jest głównym argumentem decydującym o wyborze pojazdu. Wśród minusów z pewnością z najdzie się jego stan techniczny oraz wiele innych wad, które na pierwszy rzut oka mogą nie być widoczne.

uzywany vs. nowy-1

Nowy samochód to bezpieczeństwo wynikające z zastosowanych technologii i faktu, że jesteśmy jego pierwszym właścicielem. Wraz z zakupem dostajemy gwarancję i nie musimy bać się niespodziewanych awarii.

Minusem jest jedynie cena – ale tu z pomocą przychodzi kredyt na zakup samochodu, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się komfortem posiadania auta z salonu bez wpłacania jednorazowo dużej ilości gotówki.

Ratę kredytu można w prosty sposób obliczyć przez Internet dzięki specjalnemu kalkulatorowi, który uwzględni Twoje preferencje.  Na pewno przed podjęciem decyzji warto porównać kilka ofert kredytowych i sprawdzić, który bank oferuje najlepsze warunki.

 

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

08:16 | przez Tomek