Najnowsze porady

Pakiet OC i AC – czy się opłaca?

Jeśli Twoja sytuacja wymaga wykupienia większej ilości ubezpieczeń, zdecydowanie się na pakiet OC i AC, może się okazać finansowo lepszym rozwiązaniem niż kupowanie każdego ubezpieczenia oddzielnie.

Pakiet OC i AC + NNW – dla kogo?

Jednym z pakietów ubezpieczeniowych, jakie możesz dostać, jest pakiet OC i AC oraz ubezpieczenie NNW. Korzystają z niego głównie kierowcy, którzy decydują się na zakup nowego samochodu z salonu i od razu, na miejscu wykupują wszystkie potrzebne im ubezpieczenia. Taki pakiet charakteryzuje się znacznie niższymi stawkami składki, szczególnie w pierwszym roku od podpisania umowy. Plusem takiego sposobu ubezpieczenia jest to, że nie trzeba porównywać ze sobą ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Pakiety przygotowywane są przez ubezpieczycieli razem z koncernami marek samochodowych, z którymi współpracują. Wadą natomiast może być duża różnorodność i konkurencja ofert. Decydując się na konkretny pakiet OC i AC przy zakupie samochodu, warto sprawdzić wszystkie oferty, jakie zostaną Ci zaproponowane w salonie samochodowym i wybrać tę najbardziej odpowiednią do Twoich potrzeb.

Pakiet OC i AC, NNW + Assistance – najlepszy przy używanych pojazdach

Dla właścicieli używanych samochodów, którzy ubezpieczenie OC mają zakupione od byłego właściciela pojazdu, prawdopodobnie najbardziej odpowiednim pakietem będzie pakiet OC, AC, NNW + Assistance. W przypadku takiego pakietu rezygnacja z dotychczasowego ubezpieczenia i zdecydowanie się na zakup całego pakietu może się okazać bardziej atrakcyjnym finansowo rozwiązaniem niż dokupywanie poszczególnych polis oddzielnie.

Pakiet OC i AC – co możesz zyskać?

Zaletą takich pakietów ubezpieczeniowych jest przede wszystkim spora oszczędność pieniędzy. Ubezpieczyciele w zestawach ubezpieczeniowych oferują znacznie korzystniejsze warunki cenowe. Ponadto, przy maksymalnym zabezpieczeniu nie tylko siebie, ale i rodziny czy mienia, zyskujesz na czasie – podczas jednego spotkania ubezpieczasz się od kilku ryzyk. Warto też wspomnieć, że decydując się na zakupienie ubezpieczeń w pakiecie, zazwyczaj możesz liczyć na różnego rodzaju bonusy np. w takich przypadkach, częstą praktyką jest dodawanie ubezpieczenia Assistance w gratisie.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

07:42 | przez Tomek