Najnowsze porady

Na co należy zwrócić uwagę, aby uzyskany kredyt samochodowy był najtańszy?

Pożyczka na samochód wiąże się z różnorodnymi formalnościami oraz dodatkowymi opłatami. Wielu z nas zastanawia się, jak uzyskać najtańszy kredyt na auto. Przede wszystkim trzeba, kierować się kilkoma zasadami.

młody kierowcaBądź uważny przy ofertach bankowych

Po pierwsze – nie należy sugerować się promocjami i okazjami. Często wychodzi na jaw, że dodatkowe koszty, takie jak nieobowiązkowe ubezpieczenie lub przymus wyrobienia karty kredytowej, powodują, iż niska rata, przestaje być opłacalna.

Nie kieruj się w wyborze, jedynie oprocentowaniem nominalnym. Może Cię ono wprowadzić w błąd, ponieważ ukazuje jedynie koszty odsetek, bez wszelkich prowizji, obowiązkowych ubezpieczeń i innych opłat manipulacyjnych.

Banki dodatkowo wymagają ubezpieczenia auto casco, które nie jest obligatoryjne, w przypadku kupna pojazdu za własne oszczędności. Wiąże się to z nadprogramowym wydatkiem. Chociaż należy zaznaczyć, iż oferty bankowe, są nadal dużo niżej oprocentowane, niż modne obecnie chwilówki.

Targuj się i inwestuj w walutę

Po przeanalizowaniu kursów walutowych na przestrzeni lat, warto zastanowić się nad tanim kredytem samochodowym w obcej walucie. Początkowy wysoki kurs złotówki, a następnie jej spadek, pozwoli nam zaoszczędzić. Oczywiście jest ryzyko, że możemy również stracić.

Po drugie, zważywszy na duży wkład własny, dobrzej byśmy wymagali od banku kalkulacji wysokości naszej raty.

Kalkulatory i porównania kredytowe

Dostępne w sieci są narzędzia, dzięki którym w szybki sposób dowiemy się najważniejszych kwestii w sprawach kredytowych. Są nimi:

  • Kalkulatory kredytów samochodowych, które wyliczają wysokość rat, po wcześniejszym wprowadzeniu opcji, oferowanych przez konkretny bank.
  • Porównanie kredytów samochodowych, które wyświetlają w tabeli zestawienie propozycji bankowych w zgodzie z naszymi, wpisanymi wcześniej kryteriami.

Niestety kredyty samochodowe, jak również każde inne zadłużenia finansowe, wymagają dokładnego przeanalizowania ofert, aby potem nie żałować swoich decyzji. Nie ufajmy rankingom najtańszych kredytów, ponieważ może się okazać, że szukając na własną rękę, natkniemy się na lepsze oferty.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

15:19 | przez Tomek