Najnowsze porady

Link4 – kilka słów o firmie

Link4 to jedno z najbardziej popularnych towarzystw ubezpieczeniowych. W swojej ofercie proponuje ubezpieczenie od niemal wszystkich możliwych ryzyk. Jakie były początki ubezpieczyciela na rynku w Polsce?

Link4 – historia

Link4 działa na polskim rynku od 2003 roku. Jest to pierwsza firma, która wprowadziła na Polski rynek ubezpieczenia komunikacyjne typu direct, czyli system ubezpieczania samochodu przez telefon i Internet. Taka oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony kierowców, co przekonało towarzystwo ubezpieczeniowe do rozszerzenia swojej oferty – na początku oferta Link4 dotyczyła wyłącznie ubezpieczeń samochodu, dziś obejmuje również ubezpieczenia mieszkania i podróży. Od 2009 roku Link4 należało do spółki RSA – jednego z największych globalnych ubezpieczycieli, którzy działają w 130 krajach. Od 2014 roku nowym właścicielem Link4 zostało PZU S.A.

Link4 – ubezpieczenia

Link4 w ramach swojego ubezpieczenia oferuje takie ubezpieczenia jak:

  • OC, AC, pakiet OC i AC, Smart Casco, Szyby 24, Auto Assistance 24, ubezpieczenie NNW, Zielona Karta, ubezpieczenie od kradzieży czy ubezpieczenie motocyklu,
  • ubezpieczenie mieszkania,
  • ubezpieczenie turystyczne,
  • ubezpieczenie narciarskie,
  • ubezpieczenie samochodu firmowego dla małych i średnich firm.

Link4 – nagrody

W 2012 roku Polska Izba Motoryzacji ogłosiła, że Link4 oferuje najszerszy pakiet ubezpieczenia OC bez ponoszenia dodatkowych opłat. W 2014 roku Link4 zajął pierwsze miejsce w rankingu cenowym, który przeprowadził Total Money. W 2015 Link4 otrzymał nagrodę „Produkt flotowy roku” za najlepsze ubezpieczenia dla firmowych flot pojazdów.

Link4 – obecność w Internecie

Link4 co jakiś czas angażuje się również w różnego rodzaju akcje charytatywne. Aby być na bieżąco z działaniami, jakich podejmuje się towarzystwo ubezpieczeniowe, warto obserwować markę w mediach społecznościowych. Profil firmowy Link4 na Facebooku lub Linkedin może nam pomóc w lepszym poznaniu firmy od wewnętrznej strony – jej struktur i działań poza standardową ofertą. Może to nam pomóc w wyrobieniu sobie opinii na temat firmy oraz zdecydować czy chcemy korzystać z usług tej firmy.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

06:08 | przez Tomek