Najnowsze porady

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie mieszkania

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania, to takie, które oferuje szeroki zakres ochrony i niską składkę. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej polisy?

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania – rekonesans

Wielu osobom wydaje się, że najlepsze ubezpieczenie mieszkania to będzie to polecone przez znajomych lub rodzinę. Jest to jednak błędne myślenie. Trzeba pamiętać, że każdy z nas ma nieco inną sytuację mieszkaniową i ubezpieczenie, które sprawdziło się w przypadku naszego znajomego, niekoniecznie musi sprawdzić się w Twoim przypadku. Taka sytuacja jest związana chociażby z tym, że każdy z nas ma w mieszkaniu różne elementy majątku ruchomego. Zanim wybierzesz odpowiednie dla siebie ubezpieczenie, pamiętaj, że najlepsze będzie takie, które zostanie dostosowane bezpośrednio do Twoich potrzeb. Warto więc porównać ze sobą kilka ofert. Możesz również skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego, jeśli uważasz, że jego pomoc będzie Ci potrzebna przy wybieraniu odpowiedniej dla siebie oferty. Jeśli nie chcesz korzystać z pomocy agenta, spróbuj przeanalizować oferty za pomocą kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości.

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania powinno być dopasowane do Twoich potrzeb

Dzisiejsze oferty dotyczące ubezpieczeń mieszkaniowych są nastawione na zaspokajanie jak największej ilości potrzeb klientów. Dlatego bez względu na ochronę, jakiej potrzebuje Twoje mieszkanie, będziesz w stanie tak dopasować ofertę, aby ubezpieczenie spełniało swoje funkcje. Spokojnie możesz wykluczać ryzyka, których wystąpienie w Twoich okolicach jest mało prawdopodobne, np.: jeśli nie mieszkasz na terenie zalewowym, nie warto włączać takiego ryzyka w zakres Twojej ochrony.

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania – czytaj OWU!

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego ubezpieczenia koniecznie przeczytaj OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Są tam zawarte wszystkie informacje, o których powinieneś wiedzieć, zanim przystąpisz do zakupu ubezpieczenia. Dowiesz się nie tylko tego, jaki zakres ubezpieczenia oferuje Ci ubezpieczyciel, ale także – jakiego rodzaju wyłączenia zawierają się w ubezpieczeniu. Dzięki temu w przypadku wystąpienia szkody nie będziesz zaskoczony, że wypadek, który wydarzył się w Twoim mieszkaniu, nie kwalifikuje się do wypłacenia odszkodowania.

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania a zniżki

Towarzystwa ubezpieczeniowe są elastyczne nie tylko pod względem ochrony, ale także w kwestii ceny ubezpieczenia. Zazwyczaj możesz liczyć na ustępstwa w kwestii wartości polisy, kiedy ubezpieczasz się w towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym kupiłeś już inne ubezpieczenie, np. ubezpieczenie samochodu lub polisę na życie.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

17:31 | przez Tomek