Najnowsze porady

Czy kalkulator OC i AC jest dobrym sposobem na wyliczenie składki ubezpieczeniowej?

Internet ułatwia kupienie polisy ubezpieczeniowej bez konieczności umawiania się z agentem. Czy jest to jednak najlepsze rozwiązanie? Na co należy zwrócić uwagę, aby nie dać się złapać w pułapki internetowego kalkulatora OC  i  AC?

 

Internetowy kalkulator OC i AC – przystępne źródło wiedzy dla każdego

Zaletą kalkulatora OC i AC jest możliwość porównania wszystkich dostępnych ofert ubezpieczeniowych w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu. Nie jest to jednak do końca bezpieczne rozwiązanie. Pamiętaj, aby przy wyborze odpowiedniej polisy nie kierować się jedynie internetowymi kalkulatorami OC i AC i nie ufać w stu procentach rzetelności otrzymanych tam wyników.

Obliczanie składki w internetowych kalkulatorach opiera się głównie na odpowiedziach, które sam wpisujesz do formularza. W każdym formularzu jest ich cała masa, a ryzyko popełnienia błędu jest dosyć wysokie. Błędnie wprowadzone dane mogą zaowocować naliczeniem kary bądź zbyt wysoką stawką OC. Niemniej, internetowe kalkulatory OC i AC przydają się do wyłonienia kilku najbardziej atrakcyjnych dla nas ofert, które później warto zweryfikować u odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego. Pamiętaj, że dane uzyskane na podstawie internetowego kalkulatora często są bardzo orientacyjne, a sprawdzenie oferty u konkretnego ubezpieczyciela nie niesie ze sobą żadnych finansowych konsekwencji.

 

Kalkulator  OC  i  AC czy agent ubezpieczeniowy?

Warto wiedzieć, że oprócz internetowych kalkulatorów OC i AC masz jeszcze do dyspozycji agenta ubezpieczeniowego. Zaletą skorzystania z jego usług jest profesjonalne doradztwo, które często nie może równać się z automatycznymi kalkulatorami. Jeśli oprócz obowiązkowego ubezpieczenia interesują Cię inne polisy, ale nie wiesz, z jakich dokładnie usług ubezpieczeniowych mógłbyś skorzystać – w takich sytuacjach pomoc agenta ubezpieczeniowego może się okazać nieoceniona. Pamiętaj też, że aby skorzystać z jego usług wcale nie musisz umawiać z agentem na niezliczoną ilość spotkań. Agenci przygotowują również zestawienia na odległość. Wszystkie dane możesz podać przez telefon lub Internet. Na samym spotkaniu uzyskasz wyłącznie interesujące Cię oferty.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

09:13 | przez Tomek