Najnowsze porady

Co powinniśmy sprawdzić w aucie i jak o nie zadbać po zimie?

http://autorepairmissionviejo.biz

http://autorepairmissionviejo.biz

Marzec jest czasem wielkich rewolucji. Standardowo robimy gruntowne porządki w mieszkaniu, remanent w szafie, generalnie przygotowujemy się do wiosny. Warto podczas tego okresu pamiętać też o naszym samochodzie.

Nadchodząca wiosna to zapowiedź czasu spędzanego na powietrzu, długich spacerów i spontanicznych wyjazdów za miasto. Nasz samochód powinien być w porę przygotowany na wzmożoną eksploatację. Obowiązkowym krokiem odpowiedzialnego kierowcy winno być zabranie samochodu na przegląd bądź zbadanie stanu naszego pojazdu samemu.

Bo oceniamy po wyglądzie

Po pierwsze – mycie pojazdu. Bez względu na to, czy będziemy chcieli to zrobić osobiście, czy też skorzystać z myjni, nasz samochód musi się jakoś prezentować. Gdy będzie już czysty, możemy zająć się jego polerowaniem i nawoskowaniem. Pozwoli to zabezpieczyć karoserię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Podczas mycia pojazdu powinniśmy również uwzględnić uporządkowanie jego wnętrza. W końcu czysty samochód od razu lepiej się prezentuje.

 Co mam w środku

Kolejnym krokiem powinna być zmiana opon. Najlepiej, gdy temperatura będzie już ustabilizowana – powyżej 7 °C. Tej wskazówki nie warto bagatelizować, bo jazda na oponach zimowych przy wyższej niż ta temperaturze, przyspiesza zużycie opon i zwiększa użycie paliwa. Przy okazji wymiany opon będziemy mieli możliwość zorientowania się, w jakim stanie znajdują się klocki i tarcze hamulcowe. Powinniśmy zwrócić również uwagę, czy przewody hamulcowe nie pokryły się rdzą. Następnie warto sprawdzić stan świateł, wycieraczek, przedniej szyby, hamulców i zawieszenia. Ze spraw kosmetycznych zostanie nam później sprawdzenie stanu płynu hamulcowego i oleju w silniku, ale też kondycji skrzyni biegów. Za około 30 złotych możemy wjechać samochodem na tzw. „szarpaki”. Dzięki temu możemy uzyskać pełny obraz stanu zawieszenia, dowiedzieć się, w jakim stanie są osłony przegubów, końcówki drążków kierowniczych, łączniki stabilizatorów, silentblocki i amortyzatory.

 Przezorny zawsze ubezpieczony

Ostatnim aspektem porządkowania spraw związanych z naszym samochodem powinno byćupewnienie się o aktualności naszej polisy komunikacyjnej, bądź wykupienie wybranej polisy OC i AC. Jak zapewne każdy z nas wie, licho nigdy nie śpi, a przezorny – zawsze ubezpieczony.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

09:00 | przez Tomek