Najnowsze porady

Co każdy kierowca powinien ze sobą wozić zimą

łańcuchyW zimie nawet krótka podróż samochodem może być uciążliwa. Zaspy śnieżne, lód na drodze oraz mróz sprawiaj że prowadzenie pojazdu bywa trudne i nieprzyjemne. Warto jednak mieć ze sobą kilka akcesoriów, które mogą okazać się bardzo przydatne w zimowych warunkach.

Kable rozruchowe

Mogą się przydać dosłownie każdemu, zarówno posiadaczowi pojazdu z silnikiem Diesla, jak i benzynowym. Tego typu kable stosowane są do awaryjnego rozruchu, a ich koszt może wahać się już od 20 do 150 zł. Nie warto jednak wybierać tych najtańszych, które po jednym użyciu mogą okazać się zupełnie bezużyteczne.

Łańcuchy

Dla osób wybierających się w góry jest to wyposażenie obowiązkowe. Jednak nawet w terenie miejskim łańcuchy mogą się często przydać. Łańcuchy zakładane na koła pomagają wydostać samochód z zaspy śnieżnej lub wjechać na stromy, oblodzony podjazd.

Saperka lub szufelka

Narzędzia przydatne w śnieżne dni. Tak jak miotełka pozwala odśnieżyć dach oraz szyby samochodu, tak saperka będzie pomocna przy usunięciu twardych brył śniegu spod kół na miejscu postojowym.

Drobne akcesoria

W zimie przyda się z pewnością skrobaczka do szyb, która pozwoli usunąć lodową warstwę zalegającą na powierzchni samochodu. Dodatkowo pomocna może okazać się latarka, zwłaszcza, że zarówno poranki, jak i popołudnia bywają całkiem ciemne.

Wyżej wymienione akcesoria nie zajmują w samochodzie dużo miejsca i zmieszczą się w każdym bagażniku. Warto jednak mieć je zawsze ze sobą w podróży i tym samym uchronić się przed nieprzewidzianymi sytuacjami spowodowanymi zimowym klimatem.

Pracuje w branży ubezpieczeniowej, interesuje się motoryzacją. Większość wolnego czasu spędza w garażu, ale nie przy samochodach, a przy perkusji.

15:29 | przez Tomek